Latvijā labākos piena produktus un iepakojumu paziņos izstādē “Riga Food 2021”! 2021-07-31

Kooperatīvā sabiedrība “Latvijas Piensaimnieku Centrālā Savienība” (LPCS) sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 un biedrību “Latvijas Iepakojuma asociāciju” (LIA) izsludina un organizē Latvijā ražoto piena produktu un iepakojuma konkursu. Dalība konkursā ir lieliska iespēja ikvienam uzņēmumam popularizēt savu veikumu un apstiprināt labākā piena produktu ražotāja statusu.


Šogad piena produktu konkurss notiks jau 25. reizi, nostiprinot ceturtdaļgadsimta ilgu piensaimnieku izlolotu tradīciju. Dalība konkursā ražotājam sniedz lielisku iespēju sacensties, parādīt savu veikumu, redzēt kolēģu darbu, saprast jaunākās tendences, kā arī darīt zināmāku savu jauno vai esošo produktu. 

 

Šoreiz Latvijā ražoto piena produktu konkursā noteiks labākos šādās kategorijās: “Nogatavinātie sieri”, “Saldkrējuma/skābkrējuma sviests”, “2020./2021.gada jaunais piena produkts”, “Bioloģiskā piena produkts” un “Piena produkta iepakojums”.

 

“Esmu gandarīts, ka lielākā daļa piena produktu ražotāju, neskatoties uz īpašo situāciju pasaulē, jau savlaicīgi gatavojas kārtējam piena produktu konkursam. Tas nozīmē, ka piena pārstrādātājiem ir svarīgi parādīt savus produktus, iepazīstināt un popularizēt kādu jauno gardumu, kā arī uzzināt savu izstrādājumu pozīciju kopējā produktu klāstā. Īpaši vēlos akcentēt Latvijā ražoto piena produktu augsto kvalitāti un dabīgo izcelsmi. Arvien vairāk mūsu piena pārstrādes uzņēmumu ražo dažādus bioloģiskos piena produktus, kur tiek izmantots tikai bioloģiskās piena ražošanas procesā iegūtais piens. Svarīgi, ka šādu produktu ražošanā visas pārējās izejvielas un piedevas ir tikai bioloģiskas izcelsmes. Tieši tāpēc šī gada konkursā ieviesta jauna nominācija – “Bioloģiskā piena produkts”, stāsta LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks un aicina visus piena produktu ražotājas aktīvi piedalīties konkursā gan tradicionālo piena produktu kategorijās, gan jauno un bioloģisko produktu jomā.

 

Piedalīties aicināti Latvijā reģistrētie piena pārstrādes uzņēmumi

Lai piedalītos piena produktu un iepakojuma konkursā, pretendentiem ir jāiesniedz rakstisks pieteikums LPCS uz e-pastu: info@piensaimniekusavieniba.lv līdz 2021. gada 9. augustam. Vairāk informācijas var iegūt, zvanot pa tālruni: +371 22035399,  vai rakstot uz e-pastu Zanei Jonaitei: info@piensaimniekusavieniba.lv.

 

Skati konkursa nolikumus!

2020._2021.gada jaunā piena produkta_konkursa nolikums_2021
BIO_produkta_konkursa nolikums_2021
Iepakojuma_konkursa nolikums_2021
Nogatavinātā_siera_konkursa nolikums_2021
Sviesta_konkursa nolikums_2021


 

Profesionāla žūrija

Šī gada konkursa žūrijas komisija – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas katedras profesore, vadošā pētniece un konkursa žūrijas komisijas vadītāja, Dr. sc. ing. Inga Ciproviča, LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” kvalitātes nodaļas vecākā eksperte Inese Ozollapa, Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis, Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes studiju programmas “Uzturs” un “Uzturzinātne” vadītāja, Sporta un uztura katedras lektore, docētāja, Plastiskās un estētiskās ķirurģijas klīnikas ārste, konsultante Lolita Vija Neimane, “Maxima Latvija” Procesu un kvalitātes vadības departamenta direktore Dace Grava, “Rimi Latvia” kategoriju vadības departamenta pārstāvis, LIA valdes priekšsēdētāja, Pasaules Iepakojuma organizācijas valdes locekle, Eiropas Iepakojuma institūciju konsorcija biedre Iveta Krauja un “Latvijas Zaļais punkts” direktora vietniece, Vides pārvaldības vadītāja Laura Berga un “VG Kvadra Pak” vadošais tehnologs, mākslinieks-grafiķis un iepakojuma dizainers Jānis Ozoliņš.


Labāko apbalvošana

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti un apbalvoti uzreiz pēc starptautiskās pārtikas izstādes “Riga Food 2021” oficiālās atklāšanas ceremonijas 9. septembrī konferenču zālē Nr. 3. Visās produktu kategorijās pirmo trīs vietu ieguvēji saņems “Riga Food 2021” zelta, sudraba un bronzas medaļas, kā arī LPCS un LIA Atzinības rakstus. 


Latvijā ražoto piena produktu  un iepakojuma konkursu rīko kooperatīvā sabiedrība “Latvijas Piensaimnieku Centrālā Savienība” sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1, biedrību ”Latvijas Iepakojuma asociācija”. Konkursu finansiāli atbalsta LR Zemkopības ministrija. 


“Riga Food” – pārtikas nozares centrālais notikums Baltijā!

Starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2021” notiks no 9. līdz 11. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Lai apmeklētāji un dalībnieki droši un pilnvērtīgi izbaudītu izstādi – iegūtu jaunus kontaktus un veidotu sadarbību, degustētu, testētu un salīdzinātu, baudītu šovus un smeltos idejas, piedalītos konkursos un meistarklasēs, veicinātu biznesa attīstību – “Riga Food 2021” notiks drošajā – zaļajā režīmā. Vairāk: www.rigafood.lv